Ukrajna hajlandó elfogadni az uniós kereskedelmi korlátozásokat
Ezt az ukrán gazdasági miniszterhelyettes jelentette be, de egyúttal arra sürgeti az uniót, hogy tiltsa be az orosz gabona behozatalát.
Ezt az ukrán gazdasági miniszterhelyettes jelentette be, de egyúttal arra sürgeti az uniót, hogy tiltsa be az orosz gabona behozatalát.
Már-már szappanoperába illő, amit az Apple csinál a progresszív webalkalmazások-funkcióval: a történet legújabb epizódja szerint minden marad a régiben.
Az Európai Bizottság új stratégiát és hozzá tartozó pénzügyi-jogi csomagot fogadott el. A lényege: a putyini fenyegetés miatt sokkal több fegyvert kell vásárolni, azokat lehetőleg Európából, és közös beszerzéssel. Ezzel két legyet ütnének egy csapásra: megerősítenék az európai haderőt, és felpörgetnék az európai hadi ipart. Már csak az a kérdés, miből, mert az elsőre rászánt összeg borzasztó kevés.
Három hónappal az EP-választások előtt továbbra is abszolút többségre van esélye a jelenlegi kereszténydemokrata-szociáldemokrata-liberális koalíciónak az uniós törvényhozásban a legfrissebb mandátumbecslés szerint. A jobboldali, populista pártoknak továbbra sincs akkora támogatottságuk, hogy érdemben befolyásolhassák a folyamatokat.
Az Európa-szerte lezajlott tüntetések hoztak némi eredményt a gazdáknak, a tagállamok egyes adminisztratív terhek csökkentéséről döntöttek, volt olyan jogszabály-javaslat, amelyet vissza is vontak, azonban egy már veszni látszó új törvény elfogadásával a zöldek nagy diadalt értek el.
Az előzetes hírek arról szóltak, hogy mintegy 500 millió eurós büntetésre számíthat az Apple, ehhez képest ennek a sokszorosa az a szankció, amelyet Margrethe Vestager, az Európai Bizottság versenyjogi biztosa jelentett be Brüsszelben.
A nagy erdő- és mezőtüzek az egyik leglátványosabb következményei a szemünk előtt kibontakozó klímakatasztrófának. A sajtó egyre többször számol be a Kanadában, Ausztráliában, Görögországban vagy Portugáliában évente pusztító katasztrófákról. Tényfeltáró anyagunkban azt vizsgáljuk, mennyivel nőtt az emelkedő átlaghőmérséklet miatt egy óriási erdőtűz az esélye a közép-európai országokban.
A szakszervezeti tömörülés szerint a kormány ügyeskedik a minimálbérről szóló uniós irányelv átültetésével.
Magyarország Törökország felé nyújtózkodik földgázért, Orbán Viktor pedig csúnyán keresztbe tehet a NATO-főtitkári poszt várományosának, Mark Rutténak.
Kérdés, van-e ennek bármi jelentősége.
A gyermekvédelmi és családtámogatásokat, valamint a szociális dolgozók keresetét lemorzsolja az infláció.
Az Európai Beruházási Bank (EBB) volt alelnöke tagadta a vádakat.
Az Unió bizonyos érdekei miatt korábban azzal az Orbán Viktorral is kompromisszumot kötött, aki politikailag sokkal kevésbé áll közel hozzá, mint Donald Tusk, írja a svájci lap.
Három hónapos értékelés után döntöttek úgy Brüsszelben, hogy elégedettek a magyar kormány reformjaival az oktatás és képzés, valamint a nemek közötti egyenlőség területén. Ezek a tematikus feltételek eddig 2 milliárd eurót blokkoltak a kohéziós alapokból.
Eredetileg májusig tervezték az EUCAP kivonását. A nyugat-afrikai ország júliusban puccsal hatalomra került katonai vezetése decemberben vonta vissza a 12 éve működő misszió engedélyét. Niger az Európába tartó afrikai migránsok egyik fontos tranzitállama.
Az EU-s állampolgárok által kért letelepedési engedélyek száma meghaladta a 7 milliót.
Az online platformoknak biztosítaniuk kell, hogy a házigazdák által megadott információk megbízhatóak és teljes körűek legyenek, ellenkező esetben szankciókra számíthatnak.
Két állásfoglalást is elfogadott az orosz–ukrán háború kapcsán az Európai Parlament. Az egyikben Alekszej Navalnij haláláról és az orosz ellenzékről volt szó, a másikban pedig Ukrajna támogatásáról. A Fidesz képviselői egyik javaslatot sem támogatták.
Az elmúlt héten már megelőlegezte Ursula von der Leyen Varsóban, most pedig meg is hozta az Európai Bizottság azokat a döntéseket, amelyeknek köszönhetően Lengyelország hozzáférhet valamennyi uniós forrásához, mintegy 137 milliárd euróhoz. Az első kifizetés 6,3 milliárd euró lesz.
Egy orosz börtönben február 16-án elhunyt Alekszij Navalnij özvegye, Julija Navalnaja mondott beszédet az Európai Parlamentben. Navalnaja kijelentette, hogy a férjét megölték, sőt, még a halála után is bántalmazták. Hozzátette, Putyin egy szervezett bűnbanda vezetője, nem több.